تحویل یا تخریب؟ مساله این است! | صدر اخبار
سه شنبه , آبان ۳۰ ۱۳۹۶
معماری
خانه / استان ها / تحویل یا تخریب؟ مساله این است!

تحویل یا تخریب؟ مساله این است!

تجمع اعتراض آمیز ماهی فروشان بندرعباسی نمایش سکانس دیگری از تجمعات گسترده کارگری در پایتخت اقتصادی ایران به مسئولان استانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  پایتخت اقتصادی ایران در دولت های یازدهم و دوازدهم  شاهد سریال ادامه دار تجمعات اعتراض آمیز اقشار مختلف جامعه اعم از کارکنان فولاد، آلومینیوم، ستاره نفت خلیج فارس مقابل استانداری بود که خواستار احقاق حقوق از دست رفته خود بودند و اینک سکانس دیگری از این تجمعات در حال نمایش خود به مسئولان استانی است.

صبح امروز حدود ۳۰۰ نفر از ماهی فروشان بندرعباسی برای دومین بار مقابل استانداری هرمزگان تجمع و اعتراض خود را نسبت به عدم تحویل مغازه و امکان تخریب آنها اعلام کردند.

تحویل یا تخریب؟ مساله این است!

کهوری یکی از معترضین در گفت وگو با خبرنگار هرمز بابیان اینکه ۶سال قبل،مبلغ صدوسی میلیون تومان جهت خرید مغازه بیست متری به شهرداری پرداخت کردم، اظهار کرد: براساس قرارداد باید سه سال پیش مغازه ها به مالکان آنها تحویل داده می شد اما اکنون نه تنها مغازه ها را تحویل نداده اند بلکه بالغ دیرکرد را نیز محاسبه نمی کنند.

 

وی با اشاره به اینکه اکنون دومین تجمع مقابل استانداری است، گفت: استاندار قبلی وعده هایی دادند اما هیچ اقدامی صورت نگرفت بلکه فقط کلنگ زنی این پروژه را شروع و برای درخشان کردن کارنامه عملی خود تصویر برداری کردند و به عده های خودشان عمل نکردند.

کهوری خاطرنشان کرد: از استاندار فعلی خواهشمندیم که اقدامات لازم را انجام دهند و طبق قرار داد میزان خسارت ها را برآورده کرده و مغازه ها را تحویل دهند و مبالغ دیر کرد را پرداخت کنند.

سرمایه هایی که در چنبره مسئولان باقی ماند

ابراهیمی یکی دیگر از ماهی فروشان معترض بندرعباسی با اشاره به همکاری اش در زمان آغاز عملیات اجرایی پروژه ماهی فروشان یادآور شد: با وجود اینکه خاکبرداری  مکان احداث این پروژه توسط خودم صورت گرفت اما مبلغ صد میلیون تومان جهت خرید مغازه دربازارماهی فروشان واقع در بلوار صیادان، روبروی بازار ماهی فروشان پشت شهر به شهرداری پرداخت کردم.

وی افزود: شهرداری مالک اصلی این پروژه بوده و مجوز ساخت را هم صادر کرده بود اما اکنون پس از گذشت ۶سال با وجود پیشرفت ۹۰درصدی از تخریب این پروژه سخن می گویند.

ابراهیمی با اشاره به فرآیند پیگیری حل این مشکل و مراجعه به شهرداری،استانداری و دفتر نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: با وجود پیگیری های مختلف اما پاسخ درست و قابل قبول از سوی هیچ کدام از مسئولان دریافت نکردیم وبه بهانه عدم رعایت حریم ۶۰ متری دریا دستور تخریب را صادر کرده اند.

وی با بیان اینکه تمام سرمایه های ما در اختیار مسئولان ذی ربط قرار گرفته و اکنون نمی توانیم بیکاری را تحمل کنیم، خاطرنشان کرد: از مسؤلان تقاضا می کنیم که هر چه زودتر به وعده های خود جامه عمل بپوشانند و مغازه ها را به مالکان تحویل دهند.

انتهای پیام/

منبع
hormoz.ir

لینک کوتاه : http://sadrakhbar.ir/?p=45881

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس